>

» Derya'nın Dünyası çilek örgü modeli 

Derya Baykal Derya'nın Dünyası programında bugün süpriz el işi projesinde çilek örgü modeli verildi. Çok beğendiğimim bu modeli en kısa zamanda yapacağım.
 
Bu modelin işlemesi son derece kolay ve bu modelden ister bere, bebek battaniyesi, atkı yada isterseniz çanta yapabilirsiniz.
 
İstediğiniz uzunlukta zincir çekin ikili tarbzan yapın sonra çakma sık iğne yapın. Çileğin ilk sırasına 3 zincir çekin alttan 1 tane atlayın 2. ilmeğe sık iğneyle tutturun. 3 zincir çekin üstüne alıp alttan 1 ilmek atlayıp 2. ilmeğe 6 tane 2 li trabzan yapın (aynı yuvayaolacak).
 
Bir sıra böyle yaptıktan sonra diğer renge geçin ilk ilmeğe sık iğne ile tutturun ve ilmekten 1 tane alın içinden zincir gibi çıkartın lmekte bekletin.
 
Yanındaki ilmeğin tepesine batırın içinden 1 ilmek çıkartın bekletin hepsinde aynı işlem olacak 6 tane olunca hepsini tığın üstünde bekletin bir seferde toplayın 1 zincirle sıktırın.
 
4 zincir çekin bir sonraki 6 lı 2 trabzan yerine ilk başına sık iğne ile tutturun ve ilmekten 1 tane alın içinden zincir gibi çıkartın ilmekte bekletin. Bu işlem hep aynı olacak. Bir sonraki sırada çilekleri ara boşluğuna aynı şekilde yapılacak. Daha sonrada iğneyle benekleri olacak.